אסף הרופא כירורגיה - חטיבה
כירורגיה

כירורגיה - חטיבה

ברוכים הבאים לאתר המערך לכירורגיה כללית במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא). 

"מטרת המערך לכירורגיה כללית בשמיר (אסף הרופא) היא לתת שירות רפואי וכירורגי ברמה הגבוהה ביותר, תוך דגש על חווית המטופל וטיפול אישי ואנושי. המערך הכירורגי שואף להיות אבן שואבת למטופלים, למתמחים בכירורגיה, ולסטודנטים לרפואה, ולחנך את הדור הבא של מנהיגי הכירורגיה בישראל." פרופ' עודד זמורה, מנהל המערך הכירורגי במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא).

המערך לכירורגיה כללית כולל שתי  מחלקות כירורגיות, המאוגדות למערך אחוד המאפשר איחוד משאבים ודגש על מקצוענות כירורגית לטובת המטופלים ובריאותם.
המערך לכירורגיה כללית שבמרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא), מטפל מידי שנה בלמעלה מ- 4,000 מנותחים ובכ- 5,000- 6,000  מטופלים הפונים לביקורי מרפאה. במערך הכירורגיה קיימים מרכזי מצוינות במגוון תחומים. מומחים בעלי התמחות על בתחומים השונים, המעניקים טיפול כירורגי כוללני למטופל, ומאפשרים שירות מקצועי טוב יותר על ידי צוות קבוע של מומחי-על בתחום.
שירות זה מדגיש את ההתייחסות לפן הפיזי, הנפשי והחברתי של החולי בקרב הנזקקים לטיפול כירורגי. המטופל וצרכיו עומדים במרכז תשומת הלב של הצוות.
 
השירות הניתן למטופלים במרכזנו הינו עדכני וברמה גבוהה, וזאת  תוך כדי התעדכנות אקדמית מתמדת והתחדשות טכנולוגית. במסגרת המערך הכירורגי מתבצעים כשגרה דיונים מולטידיספלינריים בנוגע למקרים מורכבים, וכך ניתן מענה רפואי הולם עבור כל מטופל.
המערך הכירורגי מסונף לביה”ס לרפואה ע”ש סאקלר באוניברסיטת תל-אביב. רופאי המחלקה הם בעלי משרות אקדמיות ומעורבות אקדמית  הוראתית הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת  סטז'רים, מתמחים ומומחים וסטודנטים לסיעוד. 
צוות המחלקה זוכה מזה שנים בממוצע ציונים מהגבוהים בארץ. מספר רופאים במחלקה נבחרו פעמים רבות למרצים מצטיינים ע"י סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב.

במערך הכירורגי נערכות עבודות מחקר קליני ומעבדתי בתחומים הכירורגיים השונים.
עבודות אלו מתפרסמות בירחוני הרפואה בעולם ומוצגות בכנסים בארץ ובעולם.
רופאי המערך מעניקים שירותים למרפאות חוץ של כירורגיה כללית, למרפאות חוץ של צוותי המצוינות המקצועיים בתחומי הכירורגיה הכללית למרכז לבריאות האישה, למרפאה בריאטרית להשמנת יתר , לחיל הרפואה בצה"ל ולבית הכלא איילון. כמו כן, ניתן שירות יעוץ קבוע לבית החולים הגריאטרי "שמואל הרופא".
במסגרת הטיפול הסיעודי במטופלים, הוכשרו אחים ואחיות לצוותי מצוינות סיעודיים, על מנת לתת מענה לבעיות יחודיות של המטופלים כגון: טיפול בכאב, טיפול בפצעים כרוניים מורכבים, וטיפול בסטומות. כמו כן מניעת זיהומים ובקרות JCI .
 
רמת הצוות הסיעודי במערך הכירורגי מהווה מקור לגאווה והדבר מקרין רבות על חווית המטופל. במחלקות הכירורגיות. בנוסף, צוות המערך הכירורגי מקפיד על מענה פרא - רפואי לצרכי המטופלים ובני משפחותיהם. המענה ניתן על ידי עובדת סוציאלית, דיאטנית ופיזיותרפיסטיות, כך שהמענה כוללני ההולם שירות רפואי מתקדם.