אסף הרופא חדש באתר פרופ' מירי וינברגר

פרופ' מירי וינברגר

ברכות לפרופ' מירי וינברגר לרגל קבלת תואר פרופסור
 
 המרכז הרפואי אסף הרופא מברך את פרופ' מרים (מירי) וינברגר, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות, לרגל קבלת תואר פרופסור חבר בחוג לרפואה פנימית בבית הספר לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת תל-אביב 
 

פרופ' מרים (מירי) וינברגר היא בוגרת בית הספר לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים. פרופ' וינברגר התמחתה במחלות פנימיות במרכז הרפואי רבין-בילינסון ובמחלות זיהומיות ב- National Cancer Institute, National Institutes of Health, Bethesda, Maryland. היא עבדה כיועצת בכירה במחלות זיהומיות במרכז הרפואי הדסה עין כרם בין השנים 1991-1994 וכיועצת בכירה למחלות זיהומיות ומנהלת שירות לחולים מדוכאי חיסון במרכז הרפואי רבין-בילינסון בין השנים 1995-2005. משנת 2005 מנהלת פרופ' וינברגר את היחידה למחלות זיהומיות במרכז הרפואי אסף הרופא.

 

תחומי המחקר של פרופ' וינברגר מתמקדים באפידמיולוגיה קלסית ומולקולארית של מחלות המועברות במזון, ובעיקר סלמונלה וקמפילובקטר, אפידמיולוגיה של מחלות זואונוטיות בישראל, זיהומים פטריתיים וזיהומים נרכשים בבית החולים.  היא כתבה מעל 80 מאמרים, פרקים באנציקלופדיה לרפואה ופרקים בספרים ומחברת של כ-80 תקצירים שהוצגו בכינוסים מדעיים. עוסקת בהוראת סטודנטים לרפואה בשנים הפרה-קליניות והקליניות וכן פעילה בהוראת מתמחים במסגרת האיגוד הישראלי למחלות זיהומיות.