אסף הרופא חדש באתר מכשיר O-arm חדש!

מכשיר O-arm חדש!

 
טכנולוגיה תלת ממדית חדשה לניתוחי עמוד שדרה במרכז הרפואי אסף הרופא
 
היחידה לעמוד שדרה במרכז הרפואי אסף הרופא התחדשה במכשיר
 O-arm, מהמתקדמים והמשוכללים בעולם, המשפר את בטיחות ניתוחי עמוד השדרה המורכבים, מקצר את אורכם ואת זמן ההחלמה מהם
 
אסף הרופא הינו המרכז הרפואי הראשון במערכת הבריאות הציבורית העושה שימוש במכשיר זה במרכז הארץ
 

המידע פורסם גם כאן:

בשורה למנותחי עמוד השדרה המורכבים: מכשיר ה-O-arm, בעל טכנולוגיה תלת ממדית חדישה, הוכנס השבוע לשימוש במרכז הרפואי אסף הרופא. המכשיר הינו כלי עזר הדמייתי מתקדם, המסייע למנתח לקבל הדמייה תלת ממדית של אזור הניתוח ומאפשר לו לבצע בצורה מדויקת יותר את הליך הכנסת המשתלים ואמצעי הקיבוע המתכתיים. במכשיר נעשה שימוש בעיקר בניתוחי עמוד שדרה מורכבים וקיבועי עצמות.
 
היתרון המשמעותי של מכשיר ה-O-arm הוא ביכולתו להעניק למנתח תמונה תלת ממדית במהלך הניתוח. עד כה נאלצו הרופאים להשתמש בצילומי רנטגן דו ממדיים במהלך הניתוח, או לשנע את המנותח לאחר הניתוח לחדר הרנטגן לבצע CT במקרים שהיה צורך בכך. המכשיר החדש משפר את הדיוק בקבלת ההחלטות בזמן הניתוח ומוריד משמעותית את הסיכוי לניתוחים החוזרים. השימוש במכשיר הופך את מלאכת ניתוח עמוד השדרה - מלאכה מורכבת כשלעצמה - לפשוטה יותר ויעילה יותר למנתח וכתוצאה מכך בטוחה יותר למנותח. יתרונות נוספים של השימוש במכשיר זה הם קיצור משך הניתוח וזמן ההחלמה והורדה משמעותית של החשיפה לקרינה מצד המנותח.
 
מכשיר ה-O-arm של ענקית המכשור הרפואי מדטרוניק (Medtronic), הוא פאר הטכנולוגיה התלת ממדית ונחשב למשוכלל ומתקדם מסוגו בעולם. היחידה לניתוחי עמוד שדרה במרכז הרפואי אסף הרופא הינה הראשונה במערכת הבריאות הציבורית במרכז הארץ העושה שימוש במכשיר זה. המכשיר הוכנס לפעולה השבוע ואף נעשה בו שימוש בניתוח לילדה בת 13, שסבלה מעקמת קשה וכעת מתאוששת ומחלימה בקצב משביע רצון. השימוש במכשיר נמצא בסל הבריאות ואינו טומן בחובו עלויות נוספות למנותח.
 
"המכשיר הינו קפיצה טכנולוגית משמעותית ליחידה לעמוד שדרה במרכז הרפואי אסף הרופא", אומר ד"ר יורם אנקשטיין, מנהל היחידה, "מכשיר זה מעניק לנו בקרה מיידית על תוצאות הניתוח ומאפשר לנו להתמודד בצורה טובה יותר עם מורכבותו. כתוצאה מכך, רמת הדיוק עולה והניתוח הופך לבטוח יותר".
 
"היחידה לעמוד שדרה במרכז הרפואי אסף הרופא מבצעת מאות ניתוחים אורתופדיים בשנה ונחשבת לאחת הגדולות והמובילות בישראל", מוסיף פרופ' יגאל מירובסקי, מנהל מחלקה אורתופדית ב', "אנו צופים כי כבר בקרוב, נוכל להשתמש במכשיר ה-O-arm גם בניתוחים אורתופדיים אחרים ובמקרים אחרים המצריכים דיוק מרבי".
 
"השאיפה של המרכז הרפואי אסף הרופא הינה לעמוד בקדמת הטכנולוגיה בתחומים רבים ככל האפשר, בכדי להעניק טיפול רפואי בסטנדרטים בינלאומיים", מוסיפה ד"ר ענת אנגל, סגנית מנהל המרכז הרפואי אסף הרופא, "הטכנולוגיה התלת ממדית שמייצר מכשיר ה-O-arm החדש מאפשרת לנו להגשים שאיפה זו ומעמידה את המרכז הרפואי אסף הרופא בשורה אחת עם מרכזים רפואיים מובילים בעולם".