אסף הרופא חדש באתר טיפול חדשני למחלת האלצהיימר!

טיפול חדשני למחלת האלצהיימר!

 טיפול חדשני למחלת האלצהיימר!

 מעוניין להשתתף בניסוי קליני חדשני, שעשוי לשפר את יכולותיך הקוגניטיביות?

 
אם אתה או מישהו מקרוביך חולה באלצהיימר עד גיל 90, בשלב התחלתי/בינוני של המחלה, בעל יכולת לתקשר ולקרוא, ללא קוצב לב ואינך סובל מאפילפסיה, יתכן כי ניסוי זה עשוי לשפר את מצבך! 
 
תודה לכל הפונים - המחקר הסתיים!

אודות הניסוי

במרכז הרפואי אסף הרופא נערך ניסוי קליני בטיפול חדשני לחולי אלצהיימר, הבודק את יעילותו של טיפול המבוסס על שילוב תרגול קוגניטיבי המתבצע באמצעות מחשב וגירוי מגנטי, המתבצע באמצעות טכנולוגיה לא פולשנית הנקראת rTMS.
 
הניסוי מתבצע באישור ועדת הלסינקי של המרכז הרפואי אסף הרופא ובאישור הנהלת בית החולים.

מה כולל הניסוי הקליני?

​הניסוי הקליני מתבצע ביחידה להפרעות קוגניטיביות של המחלקה הנוירולוגית, וכולל חמישה שלבים:

  1. פגישות אבחון עם נוירולוג ועם ונוירופסיכולוג, לשם מתן הסבר על הניסוי, החתמת החולה על הסכמה להשתתף בניסוי ואשור הסכמתו של בן המשפחה ללוות את החולה בכל מהלך הניסוי. בהמשך, הנוירולוג והנוירופסיכולוג יעריכו את מצבו הרפואי של החולה ויבצעו סדרת מבחנים נוירופסיכולוגיים לאבחון שלב המחלה וכדי לקבוע את התאמת החולה לניסוי.
  2. חולים שימצאו מתאימים לניסוי יעברו סריקת MRI לצורך איתור וסימון אזורי הטיפול.
  3. המשתתף/ת יוזמנו ל-30 מפגשים יומיים בני שעה (חמש פעמים בשבוע למשך שישה שבועות), במהלכם מתבצע טיפול במערכת NeuroAD. מחצית החולים יקבלו את הטיפול, ומחציתם יקבלו טיפול דמה (פלצבו). גם המטופלים ומלוויהם וגם הצוות הרפואי לא ידעו לאיזו קבוצה שייך המטופל, והשיוך יקבע באקראי. מפגשים אלה מחייבים לווי של בן משפחה.
  4. מיד עם תום סידרת הטיפולים – תתקיים פגישת ביניים עם הנוירולוג והנוירופסיכולוג לביצוע מבחנים נוירופסיכולוגיים והערכת יעילות הטיפול, מבחינת החולה, מלווהו, והנוירולוג.
  5. שישה שבועות לאחר גמר סידרת הטיפולים – תתקיים פגישת סיכום עם הנוירולוג והנוירופסיכולוג לביצוע מבחנים נוירופסיכולוגיים והערכת יעילות הטיפול, מבחינת החולה, מלווהו, והנוירולוג.
לקבלת פרטים נוספים והרשמה לבדיקת התאמה לניסוי, יש לפנות אל ליאת יחימוביץ', רכזת הניסוי, בטלפון 08-9778456, או במייל LiatY@asaf.health.gov.il