אסף הרופא חדש באתר קורס הכשרה לדיקור קרקפת YNSA

קורס הכשרה לדיקור קרקפת YNSA

המרכז הרפואי אסף הרופא  ומרפאת שיר"מ, מתכבדים להזמינכם לקורס הכשרה לדיקור קרקפת, בהנחיית ד"ר ארקדי קוטלר, מומחה לפיזיולוגיה ופרמקולוגיה (Dipl.C.M., C.Ac, (PhD
 
הקורס יחל ביום שני, ה-4.11.13 ויתפרש על פני חמישה מפגשים בני ארבע שעות, שיתקיימו במרכז הרפואי אסף הרופא.
 
במסגרת הקורס, ילמד הידע העדכני הנדרש  לטיפול בשיטת YNSA, הכולל לימוד סוגי נקודות לדיקור, שיטות אבחון והדגמה ותרגול של הטיפול באמצעות השיטה.
 

על השיטה

​שיטת הדיקור YNSA - Yamamoto New Scalp Acupuncture פותחה בשנות ה-70 של המאה הקודמת, ע"י הרופא היפני, ד"ר טושיקצו יאממוטו. ד"ר יאממוטו גילה ותיאר אזורי קרקפת שכוללים היטלים המייצגים תפקוד של מערכת התנועה ושל אברי החישה. דיקור YNSA הפך לשיטה פופולארית מאוד בעולם, שקיבלה את השם "נוירו-אקופונקטורה" על בסיס אופן פעילותה המשוער. דיקור YNSA הינו שיטת דיקור קלה ללמידה וליישום מעשי שהוכיחה את עצמה כטיפול יעיל בסוגים שונים של כאב והפרעות תנועה הנגרמות על ידי מגוון מחלות כולל שבץ מוחי. ד"ר יאממוטו ממשיך לפתח את שיטתו ולאפיין נקודות ואזורים טיפוליים חדשים.

ייחודיות שיטת הדיקור YNSA

​השיטה הינה אחת משיטות "מיקרוסיסטם", המתמקדת בקרקפת. שיטה זו אינה מתבססת על הפילוסופיה הסינית, אף שכוללת מונחים ממנה. יחד עם זאת, למרות שהשיטה מהווה שיטת דיקור, היא משלבת הבנות של האנטומיה והפיזיולוגיה המערבית. בשיטה זו מחט צריכה להתמקד בדיוק בנקודות מסוימות שמהוות "מרכזי כאב" וזאת לצורך הקלה יעילה בכאבים ושיפור הסימפטומים באופן מיידי.

יתרונות שיטת YNSA

​דיקור YNSA הינה שיטת דיקור קלה ללמידה וליישום. קהל היעד של המשתמשים בשיטה זו רחב וכולל גם אנשים ללא רקע בתחום הדיקור. שיטת דיקור זו הוכיחה את עצמה כיעילה ברמה גבוהה ביותר לטיפול בשורה ארוכה של בעיות נוירולוגיות ואורטופדיות. שיטת YNSA ניתנת ליישום כשיטת טיפול עצמאית, או בשילוב עם רפואה מערבית. השיטה משתלבת מצוין במקביל לשיטות טיפול אחרות בדיקור סיני. שימוש בשיטת דיקור YNSA מרחיב משמעותית את היכולת הטיפולית של המטפלים ששואפים להתפתח, ומוסיפה ל"ארגז הכלים" כלי רב עוצמה, ייחודי ויעיל.

אודות המרצה

​ארקדי קוטלר הוא ד"ר לפיסיולוגיה ופרמקולוגיה (PhD, פקולטה לרפואה, אונ' ת"א). ד"ר קוטלר מטפל מזה שנים רבות בשיטות דיקור במסגרת הרפואה המשלימה בקופ"ח כללית ומרפאת כאב של מרכז רפואי קפלן ובעל ניסיון עשיר של מאות מטופלים. במסגרת עבודתו כמטפל בדיקור במרפאת כאב של מרכז רפואי קפלן פרסם מאמרים שעוסקים בדיקור בעיתונות הרפואית הבינלאומית.

פרטים ועלויות

  • עלות הקורס: 1,900 ₪ 
    (10% הנחה לחברי האגודה הישראלית לריפוי  סיני מסורתי ולסטודנטים)
  • מועד פתיחת הקורס: 4.11.13.
  • מיקום הקורס: מרפאת שיר"מ, המרכז הרפואי אסף הרופא
  • משך הקורס: חמישה מפגשים שבועיים, בין השעות 16:30-20:30
  • להרשמה: מרפאת שיר"מ במרכז הרפואי אסף הרופא, 08-9779931/80