אסף הרופא חדש באתר פריצת דרך בטיפול בעקמת ילדים

פריצת דרך בטיפול בעקמת ילדים

פריצת דרך בטיפול בעקמת ילדים בישראל!

 

במסגרת ניתוח חדשני שבוצע במרכז הרפואי אסף הרופא, הושתלה בילדה בת שמונה מערכת SHILLA™ Growth Guidance, המאפשרת התקנת שתלים ללא חשיפה מלאה של חוליות עמוד השדרה וכתוצאה מכך, מניעת הפגיעה בצמיחה התקינה של עמוד השדרה.

​התפתחות מוקדמת של עקמת (סקוליוזיס) לפני גיל עשר נחשבת למאתגרת לטיפול. הניתוח המקובל בעקמת קשה הוא איחוי עמוד השדרה, אולם בילדים שעדיין גדלים, טכניקה זו גורמת לעצירה חלקית של הגדילה.


במסגרת ניתוח חדשני שבוצע אצלנו, הושתלה בילדה בת שמונה מערכת SHILLA™ Growth Guidance, המאפשרת התקנת שתלים ללא חשיפה מלאה של חוליות עמוד השדרה וכתוצאה מכך, מניעת הפגיעה בצמיחה התקינה של עמוד השדרה.


"באסף הרופא מתבצעים מידי שנה עשרות ניתוחים לטיפול בעיוותים של עמוד השדרה ובעיקר בעקמת נעורים", מסביר פרופ' מירובסקי, מנהל מחלקת אורתופדיה במרכז הרפואי אסף הרופא ומוסיף: "לצערנו, עיוותים קשים אלו פוגעים באיכות החיים העתידית של הילד ותורמים לפגיעה אסטטית קשה בדימוי הגוף ולעיתים אף לפגיעה חברתית קשה. עד היום האלטרנטיבה היחידה הייתה ביצוע ניתוחים חוזרים המסכנים את הילד סיכון מיותר מבחינת הצמיחה - מעכשיו, כאמור, יש לנו אופציה נוספת שלא תפגע בצמיחתו של הילד".


קליק לצפייה בראיון עם ד"ר אנקשטיין, מנהל היחידה לניתוחי עמוד שדרה באסף הרופא, המרחיב אודות הבעיה והטיפול בה >> http://lifestyle.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1186615