אסף הרופא חדש באתר פינוי מחנה צריפין

פינוי מחנה צריפין

פינוי מחנה צריפין: 

 

ס. שר הביטחון, הרב אלי בן דהן, נפגש עם ד"ר בני דוידזון, מנהל המרכז הרפואי אסף הרופא במטרה למצוא פתרונות למצוקת התנועה בעקבות סגירת 'שער ראשון'

​פינוי המחנה הצבאי בצריפין עולה שלב נוסף , ומחודש הבא אמור להיסגר 'שער ראשון' לכניסת ויציאת מכוניות. התנועה הרבה שתועבר לעבר 'שער יפו' על כביש 44, המשמש ככניסה ראשית ויחידה למרכז הרפואי אסף הרופא, עלולה לסתום את תנועת האמבולנסים ולהקשות על הצוותים הרפואיים להגיש עזרה בזמן אמת. כמו כן, תקשה על צה"ל להתנהל במידיות הדרושה בעת חרום. 
הנהלת המרכז הרפואי בראשות ד"ר דוידזון העלו בפני ס. השר את הבעייתיות הכרוכה בעומס הצפוי, והכאוס העלול להיגרם עד לכדי השבתת הכניסות והיציאות מאסף הרופא.


כמו כן, דנו הצדדים במוכנות המרכז הרפואי לשעת חירום. אל"מ במיל ד"ר גדי סדובסקי, האחראי לשעת חירום מטעם בית החולים העביר סקירה על מוכנות לשעת חירום, תרחישי אר"ן (אירוע רב נפגעים) ורעידות אדמה,  מורכבות הטיפול והמוכנות והסיוע הנדרש בדחיפות על מנת להשלים את  התוכנית לשעת חירום במרכז הרפואי.


סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן: "שמחתי להתארח במרכז הרפואי, ולהכיר מקרוב את התפתחותו המשמעותית  ופעילותו הענפה בתחום הרפואי.  סמיכות אסף הרופא לבסיסי בה"ד 10 ובה"ד 16 המתפנים מחייבים אותנו לפעול בשיתוף פעולה עם בית החולים ועם עיריית ראשון לציון כך שהשער לא ייסגר אלא לאחר שייפתח שער ראשון חדש כדי לווסת את התנועה במקום בצורה מועילה ולהיערך לכל מצב חירום אפשרי כראוי."


"המרכז הרפואי אסף הרופא,  נמצא בצומת דרכים חשוב ומרכזי במדינת ישראל ומטפל באוכלוסייה הנמצאת בקצב גידול הרב ביותר בארץ, הודות להתפתחותם המאסיבית של ראשון לציון ובאר יעקב"  ציין ד"ר דוידזון, וסיכם: "אנו עושים ככל יכולתנו לפתור את בעיית התנועה החמורה בצומת הכניסה למחנה צריפין ולבית החולים גם יחד, ומקוים שיחד עם ס. השר בן דהן נוכל לשלב כוחות ולהגיע לפתרון מושכל, כמו  גם להיערך כיאות למצבי חירום עתידיים".         

 

 

 

לפרטים: ליעד אביאל , דובר המרכז הרפואי אסף הרופא, 0506247287