אסף הרופא חדש באתר מעלים את המודעות לאפילפסיה

מעלים את המודעות לאפילפסיה

השבוע נערך הכנס ה-8 לאפילפסית ילדים במרכז הרפואי אסף הרופא (ע"ש שמיר) בשיתוף המרכז לחינוך לאפילפסיה בבית החולים סורוקה בבאר שבע

​כ-250  הורים הגיעו השבוע למרכז הרפואי אסף הרופא לכנס שעסק בדרכי הטיפול וההתמודדות עם אפילפסיה בילדים. בהשתתפות ד"ר אלי היימן מנהל מח' נוירולוגית ילדים והמרכז הרב תחומי לאפילפסיה בילדים באסף הרופא, גלית גרינברג מנהלת מרכז חינוך לאפילפסיה ודר' איריס נוימן נוירולוגית ואפילפטולוגית ילדים מבית החולים סורוקה בבאר שבע.


הכנס אורגן ע"י מירית לזינגר , אחות אחראית המחלקה לנוירולוגיה ואפילפסיה בילדים באסף הרופא  וגלית גרינברג מנהלת מרכז חינוך לאפילפסיה  בסורוקה. 


בכנס ניתנה להורים האפשרות לשאול שאלות הנוגעות לילדיהם וניתנו הרצאות בנושא ההתמודדות עם המחלה מבחינה בריאותית, ההתמודדות מהפאן המשפחתי - חברתי. לאחר מכן נערך פאנל אימהות לילדים חולי אפילפסיה אשר שיתפו בסיפורים אישיים ומרגשים על הדרך שעברו עם גילוי המחלה וההתמודדות איתה וניתנו עדכונים מיום המודעות לאפילפסיה שהתקיים לאחרונה בכנסת.
"כמרכז מוביל בארץ בתחום האפילפסיה חשוב לנו להעצים את המשפחות ולשפר את איכות חייהם של ההורים והילדים- גם יחד, המטרה היא אפס פרכוסים ומינימום תופעות לוואי מתרופות" הדגיש ד"ר אלי היימן.

 

"אנחנו הכתובת שלכם, אתם לא לבד" ציינה מירית לזינגר בהרצאתה המרגשת והוסיפה: "חשוב שתתייחסו לילד שלכם כילד רגיל. אל תתנו לאפילפסיה להשתלט על אורח חייכם. ההצלחות שלנו במחלקה בראשות ד"ר היימן  הם ההוכחה והעידוד הטוב ביותר לכל אחת ואחד מכם שיש עוד סיכוי ותקווה לשיפור ושינוי לטובה גם אצל ילדכם".   


מיכל האס מארגון קשר התייחסה לאפילפסיה מנקודת מבט משפחתית ואישית והצליחה לרגש את הקהל. הרצאת האורח בנושא: "מצוינות חברתית – מבחן החלשים כמבחן החברה כולה" הייתה של האלוף במיל' דורון אלמוג יוזם, מקים ומנהל כפר הנוער לטיפול בילדים מוגבלים – 'עלה נגב- נחלת ערן' ע"ש בנו ערן אלמוג ז"ל,  שהיה ילד עם צרכים מיוחדים בעצמו.


הורי הילדים הודו למארגני הכנס מקרב לב וציינו לשבח את תחושת הבית החם והאכפתיות של כל הצוות הרפואי והסיעודי המטפל בילדים לאורך כל ימות השנה.