אסף הרופא חדש באתר קידום בריאות בקהילה

קידום בריאות בקהילה

 
ביום רביעי האחרון (3.2) התקיים במרכז הרפואי אסף הרופא כנס רב מקצועי ליועצות בתי ספר בנושא תזונה והפרעות אכילה, ביוזמת היחידה לטיפול בהפרעות אכילה באשפוז יום ילדים
חטיבת הילדים במרכז הרפואי אסף הרופא משתפת פעולה מזה שנים רבות עם מערכת החינוך בקהילה, בקידום בריאות בקהילה ובמגוון בפעילות עם מערכת החינוך המקומית, שם ההשפעה על בריאות הילדים גדולה.  ביום רביעי האחרון (3.2), התקיים במרכז הרפואי אסף הרופא כנס רב מקצועי ליועצות בתי ספר בנושא תזונה והפרעות אכילה, ביוזמת היחידה לטיפול בהפרעות אכילה באשפוז יום ילדים. בכנס השתתפו כ-100 יועצות מבתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים והתיכונים של אזור השפלה, מהערים רחובות, רמלה ומושבי הסביבה.

הכנס נרקם מתוך שיתוף פעולה ועשייה משותפת של היחידה לטיפול בהפרעות אכילה באשפוז יום ילדים, בהנהלת ד"ר גד רייזלר, ושל החלק החינוכי-טיפולי של ביה"ס אסיף שבמרכז הרפואי אסף הרופא, בהנהלת הגב' מילכה רוזן הנותן מענה חינוכי וטיפולי לילדים המטופלים בבית החולים וביחידה להפרעות אכילה.

הכנס היה רב מקצועי וכלל הרצאות קצרות וממוקדות של רופא, דיאטנית, אחות מתאמת, פסיכולוגית וכן של הצוות חינוכי רגשי: מחנכת, יועצת ומטפלות בהבעה העובדות ביחידה מטעם "אסיף". מטרת  הכנס הייתה לחשוף את היועצות לנושא הפרעות האכילה, לחשיבות הזיהוי והטיפול המוקדמים   ולהציג את שירותי היחידה.

להלן חלק קטן מהתגובות: 
  • "תודה על יום מרתק, מאורגן, מושקע ומעשיר. יישר כוח על עשייתכם המבורכת והמשמעותית עבור הנוער, ההורים והקהילה. היה ממש מרגש לראות ולחוש את ההערכה הדדית בין הצוות הרפואי לצוות החינוכי- טיפולי..."
  • "היה מקסים!! מקצועי, רציני, מגוון, רב מקצועי, מכובד. כנס משמעותי , מאורגן באופן מופתי. אליפות"
 
פעילות דומה מתוכננת עוד השנה גם לצוות הייעוצי מראשון לציון.