אסף הרופא חדש באתר סדנא למיומנויות תקשורת מילולית ובלתי מילולית

סדנא למיומנויות תקשורת מילולית ובלתי מילולית

סדנא למיומנויות תקשורת מילולית ובלתי מילולית לצוותי חדר לידה ואגף מיילדות התקיימה בשבוע שעבר במרכז הרפואי אסף הרופא. מטרתה: לשפר מיומנויות עבודת צוות בחטיבת מיילדות.

​במרכז הרפואי אסף הרופא התקיימה (5.9) סדנה למיומנויות תקשורת מילולית ובלתי מילולית. בסדנא נטלו חלק אנשי צוות מחדרי הלידה באגף המיילדות ומטרתה לשפר ולחזק מיומנויות של עבודת צוות בחטיבה, תוך מתן דגש לאופן שיתוף הפעולה והתקשורת בין אנשי הצוות השונים. הסדנא מבוססת על הרצאות תיאורטיות ועל משחקי תפקידים בין אנשי הצוות לבין עצמם ובינם לבין שחקנים שהוזמנו במיוחד, במטרה להדגים מצבים שונים אליהם נקלעים אנשי הצוות ולמצוא להם את הפיתרון המתאים.


בסדנא נטלו חלק גם פרופ' מוטי פנסקי, מנהל חטיבת נשים ויולדות וד"ר יוסי טובבין, מנהל חדרי הלידה, שהדגישו את חשיבות הסדנא לאנשי הצוות. לדברי פרופ' פנסקי, "במסגרת אורח החיים במרכז הרפואי בכלל ובאגף המיילדות בפרט, נתקלים לא פעם אנשי הצוות בסיטואציות ומצבי חירום המצריכים מהם קבלת החלטות מהירה, תחת לחץ, כאשר ברקע נמצאים גם המטופלים עצמם. תקשורת טובה בין הצוותים לבין עצמם מאפשרת טיפול מהיר יותר ואפקטיבי יותר במטופלים, מייעלת את עבודת הצוות ומונעת אי הבנות או עיכובים מיותרים".

 

סדנא זו הינה הראשונה מבין סדרת סדנאות שתועבר בחודשים הקרובים לאנשי צוות נוספים במרכז הרפואי אסף הרופא. סדנאות אלו נערכות במסגרת פעילות שוטפת שמארגנת הנהלת המרכז הרפואי לטובת הצוותים הרפואיים והסיעודיים, במטרה  לחזק מיומנויות חשובות הנדרשות לכל מטפל רפואי בעבודה היומיומית שלו. לדברי סגנית מנהל המרכז הרפואי אסף הרופא, ד"ר ענת אנגל, האחראית על נושא החינוך הרפואי והסימולציה "מטרתן של סדנאות אלו היא להעניק לאנשי הצוות הרפואי את הכלים המתאימים להתמודדות עם מצבים מורכבים בהם הם נתקלים כמעט מדי יום, וזאת בדרך של סימולציה ומשחקי תפקידים. אנו נמצאים בכל רגע נתון עם האצבע על הדופק, עוקבים אחר מצבים חדשים בהם נתקלים אנשי הצוות במחלקות, לומדים אותם ופועלים כדי ללמד ולתרגל את הידע הזה בצורה חווייתית, המעמיקה את הלמידה ומאפשרת את יישומה העתידי. הפעם בחרנו להתמקד בתקשורת בין אנשי הצוות המטפל עצמו, מתוך הבנה כי חיזוק המיומנות במישור זה, ישפיע בצורה חיובית  גם על החוויה היומיומית של המטפלים וגם על החוויה של המטופלים והמטופלות שלנו ".