אסף הרופא חדש באתר נלחמות בסטייל באסף הרופא

נלחמות בסטייל באסף הרופא

נלחמות בסטייל באסף הרופא
 
סדנאות אופנה וסטייל לנשים החולות בסרטן התקיימו השבוע במחלקת אשפוז יום אונקולוגי במרכז הרפואי אסף הרופא

​סדנאות אופנה וסטייל לנשים החולות בסרטן, התקיימו השבוע במרכז הרפואי אסף הרופא במחלקת אשפוז יום אונקולוגי. זאת, לרגל חודש המודעות לסרטן השד, כחלק מפרויקט "רוש מושיטה יד", הפרויקט החברתי- בריאותי הגדול בישראל שמפעילה חברת התרופות הרב -לאומית רוש ישראל זה 14 שנה ברציפות לטובת חולי הסרטן בישראל.

 

את הסדנא העבירה יאנה דרום. יאנה שחלתה בסרטן השד, עברה בעצמה את אותו מסלול , ומאותו המקום ומהחסכים שחשה בתחום הנשיות, והיופי והאופנה בזמן המחלה, צמחה והחליטה להקים עסק של אופנה לנשים המתמודדות עם סרטן השד. מתוך ההתמודדות האישית שלה היא מנחה כעת את המטופלות בסדנא כיצד להתלבש נכון בהתאם למבנה הגוף, כיצד להדגיש ולהרגיש יפה בסטייל, דרך אופטימיות וכיף שתוציא את המטופלת לרגע משגרת הטיפולים והבדיקות ותעזור לה למלא את הצורך העז בתחושת הנשיות שנפגעת במהלך הטיפולים.

 

הנשים אשר השתתפו בסדנא הודו ליאנה וציינו לשבח במיוחד את עז הלחימה והרוח האופטימית המאפיינת אותה: "רק אישה שהתמודדה עם המחלה, כפי שאנו נלחמות מידי יום, יכולה להבין, להתחבר ולנטוע זרעים של תקווה עם קצת סטייל לרומם את הנפש הפצועה" ציינו.   

 

סרטן השד היא המחלה השכיחה ביותר בקרב נשים ומדי שנה מאובחנות יותר מ-5,000 חולות. סרטן זה להבדיל ממחלות אחרות וסוגי סרטן אחרים, פוגע באופן מובהק בקודש הקודשים של הנשיות. רובנו מכירים  את הביטוי “נלחמות במחלה” אך לא תמיד אנו מודעים כי לחולות סרטן השד יש גם מלחמה נוספת חזיתית, על דימוי גוף שצריך לשקם, ועל גוף חדש שצריך ללמוד לחיות איתו , לצד הפגיעה בנשיות, ביופי ובחיוניות. למרות הטיפולים הקשים, יש למטופלות את הצורך והרצון לשמור על אסתטיקה, להיות מטופחות ולהתלבש נכון בהתאם למבנה הגוף.