אסף הרופא פיזיותרפיה - שירות טיפול משולב למניעת נזקים ושיפור תפקוד רצפת האגן
פיזיוטרפיה

טיפול משולב למניעת נזקים ושיפור תפקוד רצפת האגן

 
מדוע נדרש טיפול משולב למניעת נזקים ושיפור תפקוד רצפת האגן

רקע

גורמים כמו הריון ולידה, שינויי גיל המעבר, ניתוחים אורולוגיים, הרגלי התרוקנות לקויים, מקצועות ותחביבים הכרוכים בהרמה של משקלים כבדים ועוד - מחלישים את הסוגרים ואת המערכת התומכת של השרירים והרצועות ברצפת האגן דבר שעלול לגרום להפרעה בתפקודה, הן אצל גברים והן אצל נשים.
 
הביטויים לפגיעה יכולים להיות שונים ומגוונים, כגון: דליפת שתן במאמץ (כמו שיעול, עיטוש ריקוד ועוד),  קושי בהתאפקות, צניחת רחם, שלפוחית או חלחולת, ריצות מרובות לשירותים, כאבים ברצפת האגן, כאבים בעת קיום יחסי מין, עצירות, חוסר שליטה בגזים או בצואה וכיוצא בזה.

אודות רצפת האגן

​רצפת האגן היא מבנה דמוי ערסל המורכב משרירים, רקמות חיבור, כלי הדם ועצבים אשר תומכים באיברי האגן הממוקמים מעליהם ומונעים את צניחתם, מאפשרים שליטה על הסוגרים, משתתפים בפעילות המינית ובייצובם של עמוד השדרה ומפרקי האגן והירכיים.

הטיפול המשולב למניעת נזקים ולשיפור תפקוד רצפת האגן

כדי לבנות תכנית טיפול אישית המותאמת לבעיה הרפואית, תעברי אבחון ע"י פיזיותרפיסטית מומחית בתחום זה.  האבחון כולל: ראיון מעמיק, הערכה חיצונית של היציבה ובדיקה פרטנית של שרירי רצפת האגן. בטיפול, כדי להקל ולפתור את הסימפטומים ובהתאם לתוצאות האבחון, הפיזיותרפיסטית תדריך ותתרגל איתך- הפעלה נכונה של שרירי רצפת האגן תוך שילוב של טכניקות מנואליות (ידניות) וביו-פידבק לחיזוק ושחרור השרירים, לשיפור היציבה להרפיה וכיוצא בזה.

צרו קשר

לפרטים נוספים ולקביעת מועד לטיפול  יש להתקשר למזכירות המכון לפיזיותרפיה בימים א-ה בין השעות 7:00-14:45 בטלפון 08-977-785/6 (השירות ניתן במסגרת פרטית בלבד)