אסף הרופא ילדים - חטיבה מערך לנוירולוגיה והתפתחות הילד השירות הנוירופסיכולוגי לילדים

השירות הנוירופסיכולוגי לילדים

בשירות הנוירופסיכולוגי אנו מתמחים במגוון שירותים המסייעים להתמודדות עם האתגרים הרגשיים והלימודיים המלווים פעמים רבות ילדים עם קשיים נוירולוגים.
 
ידוע היום כי אבחון מוקדם של הקשיים הנלווים ומתן מענה טיפולי מסייעים בצורה משמעותית להתמודדות טובה יותר של הילד והמשפחה עם המחלה והשלכותיה, למניעת הידרדרות ושיפור איכות החיים.

למי מיועד השרות

  • ​ ילדים המתמודדים עם מחלות נוירולוגיות שונות: אפילפסיה̈, הפרעת קשב וריכוז̈, פגיעת ראש̈, כאבי ראש כרוניים ועוד
  • ילדים הסובלים ממחלות כרוניות שאינן נוירולוגיות, אך חווים קשיים רגשיים בהתמודדות עם המחלה
  • הורים לילדים אלו, המרגישים כי זקוקים לסיוע והכוונה בהתמודדות עם האתגרים

השירותים המוצעים

​להורים ולילדים אנו מציעים מגוון שירותים להקלת ההתמודדות הרגשית והתפקודית הקשורה למחלה.

  • טיפול פסיכולוגי לילד/ה - מטרתו לספק עזרה לילד, לשפר את התפקוד ולהקל על סימפטומים הכוללים בין היתר חרדות, מצב רוח ירוד, דימוי עצמי נמוך, קשיים חברתיים והתנהגותיים, התמודדות עם קשיי קשב וריכוז וקשיים לימודיים. תוכנית הטיפול ממוקדת ומותאמת אישית וכוללת שימוש בכלים שונים כגון טיפול קוגניטיבי התנהגותי, ביופידבק, טיפול נפשי שיקומי ועוד
  • הדרכת הורים - מטרתה לסייע להורים בהתמודדות יעילה עם אתגרי ההורות ולספק כלים לסיוע לילד בתהליך ההתמודדות עם הקשיים. בנוסף, אנו מציעים טיפול להורים החווים בעצמם קשיים רגשיים סביב מצבו הבריאותי של הילד.
  • אבחון נוירופסיכולוגי - האבחון מאפשר הבנה טובה יותר של הגורמים העומדים בבסיס הקשיים של הילד ומספק תמונה רחבה ומעמיקה של הפרופיל הקוגניטיבי̈ הלימודי והרגשי/ חברתי שלו. כמו כן̈ ניתן ללמוד על הקשר לאזורים המוחיים בהם מתבטאת המחלה הנוירולוגית. מתוך הבנת החוזקות והקשיים של הילד̈ ניתנות המלצות טיפוליות ולימודיות להורים ולצוות בית הספר.במידת הצורך ניתנות התאמות בדרכי היבחנות בבית הספר ובבגרויות.
  • הערכה קוגניטיבית מקוצרת - מטרתה לספק את נתוני המצב הבסיסי של הילד̈ על מנת שניתן יהיה להעריך בהמשך השפעת התערבות כגון ניתוח מוחי וטיפולים תרופתיים שונים על התפקוד.

מי אנחנו

​את השירות מוביל צוות של פסיכולוגים בעלי ידע וניסיון בתחום תפקודי המוח והכשרה בטיפול באוכלוסיות המתמודדות עם מחלות כרוניות.

פסיכולוגיות הצוות: איילה גלעדי, מאיה ויינשטיין ולירון כהן.