אסף הרופא מעבדות - אגף
מעבדות

מעבדות - אגף

אגף המעבדות במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) מבצע  כשלושה מיליון בדיקות בשנה, וכולל מגוון של כ-350 סוגי בדיקות בכל תחומי המעבדה הרפואית.

אודות

מעבדות האגף מרוכזות בבניין מודרני וחדש שנבנה בהתאם לתפיסה המתקדמת המותאמת לטכנולוגיות החדישות של מעבדה אוטומטית. המעבדה האוטומטית נמצאת במרכז (CORE  LAB).
 
המעבדה אינטגרטיבית ומבצעת בדיקות בתחומים אלה: ביוכימיה פתולוגית, טוקסיקולוגיה, פרמקולוגיה, אימונולוגיה, וכן בדיקות בתחום ההמטולוגיה וקרישת הדם. המעבדה מבצעת בדיקות באופן רציף 24 שעות ביממה על ידי צוות  מיומן ובעל תארים אקדמיים מתקדמים.
 
המערך האוטומטי מאפשר הוספת בדיקות חדשות בהתאם לפיתוח ולהתקדמות בעולם הרפואה, ובפרט בדיקות בעלות ערך דיאגנוסטי גבוה, המשפרות את האבחון והטיפול בנבדק. כמו כן הטכנולוגיה מאפשרת שיפור בזמינות השירות, מפשטת תהליכים ומקצרת זמן מתן תוצאות למחלקות הקריטיות ולמחלקות האשפוז במרכז הרפואי.

כל המעבדות  ממוקמות במתחם אחד, מבנה המאפשר אופטימיזציה של הפעילות, תוך שמירת הייחודיות המקצועית של כל תחום בנפרד. עבודת המעבדות מבוצעת בתנאי בקרת איכות קפדניים ביותר, הכוללים בקרת איכות פנימית על בסיס יומי ובקרת איכות חיצונית. כל המעבדות במרכז הרפואי מותעדות על פי תקן 9001-2015ISO , ומוסמכות על ידי  גוף הבין-לאומי  JCI.​

מחקרים קליניים

המחקרים הקליניים והבסיסיים המתקיימים במעבדות השונות נעשים בשיתוף פעולה מתמיד עם מוסדות אקדמיים גבוהים ובתי חולים נוספים ברחבי הארץ.
 
עיקר המחקר מתמקד בפיתוח ובתיקוף שיטות אבחון חדשות, וכן במעקב ובהבנה של הבסיס הגנטי המולקולרי של מחלות. לצורך כך קיים שיתוף פעולה הדוק עם מעבדה לפרמקוגנטיקה וריצוף גנטי בתוך המרכז הרפואי.
 
המעבדה נבחרה על ידי המרכז למיפוי תשתיות מחקר בישראל לצורך שיתוף הטכנולוגיות המתקדמות הקיימות בה (REF. מוסד שמואל נאמן). ​

מעבדות עיקריות באגף

  • ביוכימיה פתולוגית
  • המטולוגיה וקרישה
  • מיקרוביולוגיה ווירולוגיה
  • בנק הדם
  • מעבדת המכון הגנטי
  • מעבדת המכון לפתולוגיה וציטולוגיה​