מטיילים

מרפאת מטיילים באסף הרופא

מרפאת המטיילים עוסקת במתן ייעוץ לנוסעים ליעדים בינלאומיים, בהם קיימת סכנת הדבקה במחלות זיהומיות, המהוות סכנה למטיילים. במרפאה נקבעים סוג החיסונים וסוג הטיפול המונע למלריה, ניתנים חיסונים לפי ההתוויות המקצועיות ומרשמים לטיפול מונע במלריה.
 
בנוסף, ניתנת במרפאה הדרכה על אמצעי מניעה והתגוננות מפני יתושים ומחלות זיהומיות ולא זיהומיות, לרבות שלשול והרעלות מזון, זיהומי טפילים מרחצה במאגרי מים נגועים, מחלת גבהים, התראות על אזורי אי-יציבות פוליטית/קרבות, פשיעה ואירועי אקלים קיצוניים.
 

דבר המנהל

"בשנים האחרונות, אנו עדים לסוגים חדשים של מטיילים ישראלים, היוצאים ליעדים בינלאומיים -הדורשים התייעצות לפני הנסיעה. כן נדרשים חיסונים כנגד מחלות זיהומיות, על מנת שחווית הטיול לא תתקלקל בגלל מחלות מטיילים", מסביר ד"ר בר-יוחאי, מומחה למחלות ילדים ולמחלות זיהומיות, ואחד ממנהלי המרפאה. להסבר על החיסונים, לחץ כאן!

מדוע להתחסן דווקא אצלנו?

 • המרפאה ממוקמת בבית חולים ומאויישת על ידי צוות מומחים למחלות זיהומיות העובדים בבית החולים.
 • במרפאה מקבלים ייעוץ אישי ופרטני באווירה נינוחה
 • המרפאה מתמחה בייעוץ למשפחות ולטיולי מבוגרים
 • במרפאה משתמשים בתוכנות מקצועיות מעודכנות בזמן אמת (on-line)
 • המרפאה נותנת מענה גם למטיילים חוזרים שקיבלו ייעוץ ראשוני במרפאה ללא צורך בתשלום נוסף
 • למשפחות: פטור מתשלום דמי ייעוץ החל מהילד השלישי
 • למבוטחי כללית מושלם: החיסונים בתעריפי כללית מושלם

למי מיועד השירות?

הצורך בטיול רק הולך ועולה בשנים האחרונות. לפי סקר גיאוקרטוגרפיה, בכל שנה יוצאים כ- 16-17% מבוגרי צבא (שהם כ-50% מבני 18) ל"טיול הגדול" בחו"ל, כאשר 10% מהמחזור יוצאים לטיולים של 6 חודשים לפחות. גם לאחר ההשתלבות במעגל הלימודים הגבוהים, מגיחים הסטודנטים באוניברסיטאות ובמכללות לטיולים קצרים יותר של כחודש-חודשיים בחופשה השנתית.  
 
מטיילים ישראלים רבים, זקוקים לפני הטיול לייעוץ מסודר במרפאת המטיילים בבית החולים "אסף הרופא", זאת בכדי להימנע מאי הנעימות ומהסכנות הטמונות במחלות המטיילים. השירות שאנו מציעים מיועד לכל המטיילים, באשר הם, המעוניינים לצאת לטיול בזמן הקרוב:
 1. חברי משפחה (הורים, אחים) המצטרפים לחיילים המשוחררים או לסטודנטים בקטעים מטיולי התרמילאות.
 2. משפחות היוצאות לטיולי בר/בת מצווה במקומות מאתגרים/אקזוטיים.
 3. פנסיונרים היוצאים לטיולים מאורגנים או לטיולי תרמילאים.
 4. אנשי העסקים היוצאים לארצות העולם השלישי בהתראה קצרה ו/או לעיתים תכופות.
 5. ישראלים היוצאים לעבוד בארצות העולם השלישי לתקופות קצרות או ממושכות.
 6. אנשי אקדמיה היוצאים לכינוסים במקומות אקזוטיים.

מהו הזמן המתאים לבוא לייעוץ במרפאה?

מומלץ להגיע למרפאה בטווח של 6 עד 8 שבועות לפני הטיול, מאחר שחלק מהחיסונים ניתנים בסדרות של שניים - שלושה חיסונים, במרווח של עד חודש ימים בין החיסונים. אולם גם אם לא התארגנתם בזמן, מומלץ לבוא לייעוץ, היות ובחלק מסדרות החיסונים קיימים פרוטוקולים מזורזים.​

פרוצדורות

חשוב להביא פנקס חיסונים, בעיקר אם מדובר בילדים, או אם התחסנתם בעבר במרפאת מטיילים. גם רשימה מסודרת של חיסונים שקיבלתם בשנים האחרונות - תתאים. בקבלה למרפאה, תתבקשו לתת הצהרת בריאות לגבי מחלות מהן אתם סובלים, תרופות שאתם נוטלים באופן קבוע ובעיות במצב החיסוני. כמו כן, תישאלו לגבי קבלת חיסונים בעבר והאם היו לכם תגובות לחיסונים, או האם ידוע לכם על רגישות יתר (אלרגיה) למזון ולתרופות. אם אינכם בטוחים, אפשר להביא מכתב מהרופא המטפל, זאת בנוסף לפנקס החיסונים.
לפי מסלול הטיול שתפרטו ובעזרת מפות האזור, הרופאים ייעצו לכם מהם החיסונים המומלצים ומהן תרופות המניעה למלריה. כמו כן, יסבירו לכם על סכנות בריאותיות אחרות באזור הטיול, וכיצד ניתן להימנע מהן.
לאחר מכן, תוכלו לקבל את החיסונים אצל האחיות במרפאה. לאחר קבלת החיסונים, תתבקשו להמתין עוד כ-20 דקות לשם השגחה.​

ייעוץ והדרכה

 כיצד תדעו - האם אתם זקוקים לייעוץ לגבי יעד הנסיעה שלכם?
המרפאה מעניקה ייעוץ והדרכה לגבי יעדים בעולם ,הדורשים התחסנות והכנה מוקדמת.
תוכלו לבדוק בעצמכם באתרי האינטרנט של המכון הלאומי לבקרת ומניעת זיהומים בארה"ב, או באתר של ארגון הבריאות העולמי. ניתן לעשות חיפוש לפי ארץ היעד.
אתר המכון הלאומי לבקרת ומניעת זיהומים בארה"ב -
http://wwwnc.cdc.gov/travel
אתר ארגון הבריאות העולמי -
ttp://www.who.int/ith/en/index.htm

הסכם עם קופ"ח כללית

מרפאת המטיילים מציעה תוכניות חיסונים ותרופות מותאמות אישית, עכשיו במחירים אטרקטיביים במיוחד למבוטחי כללית מושלם!