אסף הרופא תרמו והשפיעו חוג ידידי המרכז הרפואי
חוג הידידים

חוג ידידי המרכז הרפואי

חוג הידידים של המרכז הרפואי "אסף הרופא" הוקם בשלהי שנות השמונים הודות לחזונם של מקימיו, שראו מול עיניהם בית חולים שהוקם לפני 62 שנים במקום בית חולים צבאי -בריטי בשם "סרפנד", עם צריפים פרוצים לפגעי מזג האוויר, עכברים וחולדות המשוטטים בחופשיות ורופאים ואחיות מסורים ומקצועיים הרואים בעבודתם שליחות, אך עובדים בתנאים קשים מנשוא.
חוג הידידים מורכב ברובו ממתנדבים, אשר רואים בעשייה זו שליחות ונתינה. פעילי החוג מסייעים בגיוס תרומות מהארץ ומהעולם, אשר משולב בנתינה, אהבה, אכפתיות ולב רחב.

תרומה עם שליחות

בעזרת חוג הידידים שגייס ומגייס תרומות, עומד היום על תילו המרכז הרפואי "אסף הרופא", בית חולים ממשלתי השלישי בגודלו בארץ, המצויד במיטב הציוד הרפואי מציל חיים, מחלקות חדישות מודרניות, מעבדות מחקר פורצות דרך והכל בזכות התרומות הרבות שמגייס חוג הידידים ותודות לנדיבותם של תורמים בארץ ובעולם.

שמו של המרכז הרפואי נישא למרחוק בזכות הרפואה המתקדמת והיחס האישי של הצוות הרפואי, המקיים הלכה למעשה מדי יום ביומו את משפט חז"ל: "כל המציל נפש אחת מישראל כאילו והציל עולם ומלואו".
גם אנו בחוג הידידים רואים את עבודתנו כשליחות לסייע למרכז הרפואי בכל דרך שניתן ולגייס תרומות לקדם ולעזור לתת מענה הולם וחדשני לכל חולי וכאב לכל פצע וחשש ולמען בריאות הקהילה.

עבר ועתיד חוברים יחדיו

גם את האוכלוסיה המבוגרת לא שכחנו ובעזרת תורמת נדיבה הקמנו דיור מוגן סעודי מפואר עם צוות רופאים אחיות ומטפלים מיומן, הדואג לכל צרכיהם מטפל במסירות ושומר על כבודם בערוב ימיהם. מחלקות רבות נבנו ושופצו בזכות תורמים נכבדים שציוו את עזבונם לאחר 120 לטובת המרכז הרפואי שהנציח את שמם ואת יקיריהם בצורה מכובדת.                  
ילדים זה שמחה, ילדים זה העתיד ואנו בחוג הידידים הקמנו את מחלקות הילדים חדישות עם ליצנים רפואיים המלווים את הילדים בכל ימי האשפוז, מעלים חיוך על שפתיהם, מוחים דמעה מעיניהם ומסייעים לצוות הרפואי לשלוח אותם בריאים לבתיהם.​​