אסף הרופא מרפאות ומכונים שיניים - מרפאה טיפולי שיניים לילדים
שיניים

טיפולי שיניים לילדים

​טיפולי השיניים לילדים מבוצעים במרפאת השיניים באסף הרופא על ידי מומחים לרפואת שיניים לילדים.

מומחה ברפואת שיניים לילדים

 מומחה ברפואת שיניים לילדים עבר הכשרה מיוחדת  בתחום הטיפול הדנטלי לילדים, ובסיומה עבר בהצלחה את הבחינות מטעם המועצה המדעית של הסתדרות רופאי השיניים. המומחה משתמש בשיטות התנהגותיות ותרופתיות מיוחדות העוזרות לילד להתמודד בהצלחה עם הטיפולים. אחד מתפקידיו החשובים הוא יצירת מערכת יחסים של אמון עם הילד, כבר מהפגישה הראשונה, הוא מודע לגישה הנכונה והמתאימה לילד, המתבססת על הבנת הילד וצרכיו, וכך המפגש הופך לחוויה חיובית ומהנה.

טיפול בעזרת גז צחוק

גז הצחוק (ניטרוס אוקסיד) הוא חומר הנשאף במהלך הטיפול דרך מסיכה המונחת על אפו של הילד. גז הצחוק מפחית את רמת החרדה והפחד של הילד, מרגיע אותו ועוזר לו לשתף פעולה בזמן הטיפול. הילד רגוע וסבלני ובכך מאפשר לרופא לבצע טיפולים איכותיים ורבים בזמן ישיבה טיפולית אחת. גז הצחוק אינו ממכר והשפעתו חולפת במהירות עם הפסקת שאיפתו.

טיפול בעזרת סדציה (טשטוש)

טיפול בסדציה נעשה תחת השפעת חומרי הרגעה, לרוב תוך שילוב של גז צחוק. הטיפול מיועד לילדים הסובלים מבעיות מורכבות בשיניים, מבעיות התנהגות, מקושי בשיתוף פעולה או מבעיות בריאותיות, וכן לילדים בעלי צרכים מיוחדים או לילדים צעירים. השימוש בחומרי ההרגעה נועד להפחית את חרדת הילד מטיפול שיניים וליצור תנאים נוחים לביצוע הטיפול.
 
במרכז הרפואי אסף הרופא מבוצעים טיפולי שיניים לילדים גם במסגרת חדר ניתוח תחת הרדמה כללית.