אסף הרופא אודות בית החולים
כללי

המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא)

המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) הינו בית החולים האוניברסיטאי הממשלתי הרביעי בגודלו בישראל והמרכזי באזור השפלה. את מרפאות החוץ, המיון, מחלקת האשפוז והיולדות, מגבים עשרות מחלקות, מכונים, מרפאות ומעבדות בכל תתי ההתמחויות הרפואיות.
 
מאחורי היחס האישי והמחויבות לאבחון וטיפול רפואי ברמה הגבוהה ביותר, עומדים 3,400 רופאים, חוקרים, אנשי מקצועות רפואה נלווים, צוות סיעוד ואנשי מנהלה, העובדים יחד ומעניקים שירות מקצועי ואדיב לכל המטופלים המגיעים למרכז הרפואי.

כללי

למן היום הראשון להקמתו, לפני למעלה מ-60 שנים, חרט המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) על דגלו את נושא המצוינות. אנו משקיעים את רוב זמננו בטיפול באלו הזקוקים לכך, אולם באותה הנשימה אנו פועלים גם בתחומי מחקר אקדמיים שונים, בהקמת מרפאות חדשות ובגיוס טובי הרופאים לשורותינו. אנו מאמינים כי אנו עושים זאת על הצד הטוב ביותר, במסגרת יכולותינו. אלפי מטופלים מרוצים יכולים להעיד על כך.
 
במרכז הרפואי נערכים מחקרים בסיסיים וקליניים, חלקם במסגרת מחקרים בינלאומיים. ממצאי המחקרים הנבחרים מוצגים בכנסים לאומיים ובינלאומיים יוקרתיים ומתפרסמים בעיתונות המדעית הבינלאומית.
 
אסטרטגיית המרכז הרפואי להקמת וטיפוח מוקדי מצוינות, מביאה לביקוש רחב של שירותי ביה"ח על-ידי למעלה ממיליון איש, המקבלים טיפול מקצועי ומיטבי, וכן על-ידי רופאים טובים המבקשים להשתייך לביה"ח שלנו.
 
בנוסף להיותנו מרכז רפואי מודרני, מתקדם ואקדמי, אנו מקפידים על יחס אישי למטופלים ובני משפחותיהם, כמו גם שימור אווירה חמה ושיתופית בין אנשי הצוות. אנו מאמינים כי אווירה זו מייחדת ומבדלת אותנו ממרכזים רפואיים אחרים ומהווה מרכיב חשוב ביחסים החמים והאישיים שאנו מקיימים עם  המטופלים שלנו.
 
המרכז הרפואי ימשיך ברוח זו גם בעתיד, מתוך מגמה לשיפור מתמיד באיכות הטיפול והשירות, וטיפוח מוקדי מצוינות לרווחת החולים והמטופלים.

חזון המרכז הרפואי

המרכז הרפואי יהווה מרכז על של מצוינות ברפואה, בחדשנות, באקדמיה ובמחקר

 ויהיה הבחירה הראשונה של חולים ואנשי סגל, כל אלה תוך גילוי אחריות ורגישות חברתית.

תקן JCI

המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) הצטרף בחודש פברואר 2014 לשורה של בתי חולים מובילים בעולם, הזכאים לתו התקן הבינלאומי JCI, בזכות איכותיות ומקצועיות הטיפול המתבצע בו. כמו כן עבר המרכז הרפואי בהצטיינות גם את המבדק האקדמי, המעיד כי הוא עומד בדרישות ארגון ה-JCI  בתחומי האקדמיה והמחקר.

 

בתי החולים בישראל מחוייבים בקבלת תו תקן כדי לקבל רשיון ממשרד הבריאות להמשך פעילותם וארגון ה-JCI, הגדולים בעולם בתחום זה, נבחר על ידי משרד הבריאות לביצוע הסמכה זו, שבבסיסה שיפור איכות הטיפול והגברת בטיחות המטופל והצוות, תוך הסדרת תהליכי עבודה והעברת המידע הרפואי.

אסף הרופא במספרים (נכון ל-2017)

 •  ​המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) הוא הרביעי בגודלו במערכת הממשלתית בישראל, ומשרת אוכלוסיה של כ-1,000,000 נפש באזור המרכז והשפלה.
 • במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) עובדים יחד כ-3,406 רופאים, חוקרים, אנשי מקצועות רפואה נלווים, צוות סיעוד ואנשי מנהלה
 • במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) עובדים כ 627 רופאים
 • מחלקות המרכז הרפואי מסונפות באופן רשמי לבית הספר לרפואה ע"ש "סאקלר" באוניברסיטת תל אביב 
 • ייחודו של המרכז הרפואי באווירה הכפרית והרגועה, בחתירה הבלתי מתפשרת למצוינות ובטיפול החם והאנושי
 • במרכז הרפואי 886 מיטות כלליות, 110 מיטות אשפוז יום,  63 עריסוות יונקים ו-21 חדרי ניתוח, מתוכם 6 חדרי ניתוח במסגרת אמבולטורית
 • בשנת 2017 בוצעו במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) 22,053 ניתוחים ו-1,917 צנתורים
 • בשנת 2017 אושפזו במרכז הרפואי 52,588 חולים, 167,002 איש טופלו במחלקת המיון
  220,155  איש נבדקו ו/או טופלו במערך האמבולטורי
 • המרכז הרפואי נחשב למעצמה בתחום הילודה בישראל, עם 9,222 לידות בשנת 2017
 • עם למעלה מ-60 שנות פעילות, צוות המרכז הרפואי הוא מהמנוסים ביותר בישראל