אסף הרופא אודות בית החולים
כללי

המרכז הרפואי "אסף הרופא"

המרכז הרפואי אסף הרופא הינו בית החולים האוניברסיטאי הממשלתי הרביעי בגודלו בישראל והמרכזי באזור השפלה. את מרפאות החוץ, המיון, מחלקת האשפוז והיולדות, מגבים עשרות מחלקות, מכונים, מרפאות ומעבדות בכל תתי ההתמחויות הרפואיות.
 
מאחורי היחס האישי והמחויבות לאבחון וטיפול רפואי ברמה הגבוהה ביותר, עומדים 3,400 רופאים, חוקרים, אנשי מקצועות רפואה נלווים, צוות סיעוד ואנשי מנהלה, העובדים יחד ומעניקים שירות מקצועי ואדיב לכל המטופלים המגיעים למרכז הרפואי.

כללי

למן היום הראשון להקמתו, לפני למעלה מ-60 שנים, חרט המרכז הרפואי אסף הרופא על דגלו את נושא המצוינות. אנו משקיעים את רוב זמננו בטיפול באלו הזקוקים לכך, אולם באותה הנשימה אנו פועלים גם בתחומי מחקר אקדמיים שונים, בהקמת מרפאות חדשות ובגיוס טובי הרופאים לשורותינו. אנו מאמינים כי אנו עושים זאת על הצד הטוב ביותר, במסגרת יכולותינו. אלפי מטופלים מרוצים יכולים להעיד על כך.
 
במרכז הרפואי נערכים מחקרים בסיסיים וקליניים, חלקם במסגרת מחקרים בינלאומיים. ממצאי המחקרים הנבחרים מוצגים בכנסים לאומיים ובינלאומיים יוקרתיים ומתפרסמים בעיתונות המדעית הבינלאומית.
 
אסטרטגיית המרכז הרפואי להקמת וטיפוח מוקדי מצוינות, מביאה לביקוש רחב של שירותי ביה"ח על-ידי למעלה ממיליון איש, המקבלים טיפול מקצועי ומיטבי, וכן על-ידי רופאים טובים המבקשים להשתייך לביה"ח שלנו.
 
בנוסף להיותנו מרכז רפואי מודרני, מתקדם ואקדמי, אנו מקפידים על יחס אישי למטופלים ובני משפחותיהם, כמו גם שימור אווירה חמה ושיתופית בין אנשי הצוות. אנו מאמינים כי אווירה זו מייחדת ומבדלת אותנו ממרכזים רפואיים אחרים ומהווה מרכיב חשוב ביחסים החמים והאישיים שאנו מקיימים עם  המטופלים שלנו.
 
המרכז הרפואי ימשיך ברוח זו גם בעתיד, מתוך מגמה לשיפור מתמיד באיכות הטיפול והשירות, וטיפוח מוקדי מצוינות לרווחת החולים והמטופלים.

חזון המרכז הרפואי

מיצוב מעמדו של המרכז הרפואי אסף הרופא כמרכז-על אזורי, המשלב מתן טיפול רפואי מקצועי, איכותי ומתקדם, בסטנדרטיים בינלאומיים, תוך דגש על יחס אנושי וגישה אתית למטופלים ומשפחותיהם, עידוד למצוינות הצוות וטיפוחו המתמיד, קידום הוראה וחינוך הדור הבא, פיתוח מחקר ואקדמיה, שיתוף פעולה פורה עם הקהילה שומירה על סביבה ירוקה, ידידותית ובריאה.

תקן JCI

המרכז הרפואי אסף הרופא הצטרף בחודש פברואר 2014 לשורה של בתי חולים מובילים בעולם, הזכאים לתו התקן הבינלאומי JCI, בזכות איכותיות ומקצועיות הטיפול המתבצע בו. כמו כן עבר המרכז הרפואי בהצטיינות גם את המבדק האקדמי, המעיד כי הוא עומד בדרישות ארגון ה-JCI  בתחומי האקדמיה והמחקר.

 

בתי החולים בישראל מחוייבים בקבלת תו תקן כדי לקבל רשיון ממשרד הבריאות להמשך פעילותם וארגון ה-JCI, הגדולים בעולם בתחום זה, נבחר על ידי משרד הבריאות לביצוע הסמכה זו, שבבסיסה שיפור איכות הטיפול והגברת בטיחות המטופל והצוות, תוך הסדרת תהליכי עבודה והעברת המידע הרפואי.

אסף הרופא במספרים (נכון ל-2016)

 •  ​המרכז הרפואי אסף הרופא הוא הרביעי בגודלו במערכת הממשלתית בישראל, ומשרת אוכלוסיה של כ-1,500,000 נפש באזור המרכז והשפלה.
 • במרכז הרפואי אסף הרופא עובדים יחד כ-3,400 רופאים, חוקרים, אנשי מקצועות רפואה נלווים, צוות סיעוד ואנשי מנהלה
 • במרכז הרפואי אסף הרופא עובדים כ- 850 רופאים
 • מחלקות המרכז הרפואי מסונפות באופן רשמי לבית הספר לרפואה ע"ש "סאקלר" באוניברסיטת תל אביב 
 • ייחודו של המרכז הרפואי באווירה הכפרית והרגועה, בחתירה הבלתי מתפשרת למצוינות ובטיפול החם והאנושי
 • במרכז הרפואי 768 מיטות כלליות, 110 מיטות אשפוז יום, 80 מיטות גריאטריות, 63 עריסוות יונקים ו-21 חדרי ניתוח, מתוכם 6 חדרי ניתוח במסגרת אמבולטורית
 • בשנת 2016 בוצעו במרכז הרפואי אסף הרופא 22,666 ניתוחים ו-1,848 צנתורים
 • בשנת 2016 אושפזו במרכז הרפואי 53,588 חולים, 167,076 איש טופלו במחלקת המיון
  223,136  איש נבדקו ו/או טופלו במערך האמבולטורי
 • המרכז הרפואי נחשב למעצמה בתחום הילודה בישראל, עם 9,397 לידות בשנת 2016
 • עם למעלה מ-60 שנות פעילות, צוות המרכז הרפואי הוא מהמנוסים ביותר בישראל